Na stadionie Stadion Miejski im. Henryka Reymana dnia 2024-04-26 18:30 odbył się mecz Wisla Krakow kontra Podbeskidzie zakończony wynikiem 3-1

W poniedziałek, 26 kwietnia 2024 roku na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana miało miejsce spotkanie piłkarskie pomiędzy drużynami Wisła Kraków i Podbeskidzie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1 na korzyść Wisły Kraków, która już w pierwszej połowie zdobyła przewagę nad rywalem, prowadząc 2-1 na przerwę.

Relacja z meczu Wisła Kraków - Podbeskidzie

Dramatyczne starcie na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana! Wisła Kraków podejmowała dzielnych gości z Podbeskidzia w ramach 30. kolejki I Ligi. Emocje sięgały zenitu, a kibice nie mogli oderwać wzroku od boiska.

Na murawę wybiegły obie drużyny: Gospodarze, mający na celu zdobycie trzech punktów, oraz Goście, gotowi do walki o honor i zwycięstwo. Sędzia główny L. Kuźma rozpoczął mecz o godzinie 18:30, a piłkarze od pierwszych minut stworzyli niesamowitą atmosferę na trybunach.

Jesús Alfaro rozpoczął festiwal bramek dla Wisły już w 16. minucie spotkania, otwierając wynik na 1-0. M. Iličić odpowiedział szybko dla Podbeskidzia, wyrównując stan po 26 minutach gry. Chwilę później Ángel Rodado przywrócił prowadzenie gospodarzom, strzelając drugą bramkę dla Wisły w 32. minucie.

Po pierwszej połowie wynik brzmiał 2-1 dla Wisły Kraków, ale emocje wciąż sięgały zenitu. Druga połowa to walka każdego zawodnika o zwycięstwo. Ostatecznie, w 90. minucie P. Gogół ustalił wynik meczu na 3-1 dla Gospodarzy, zapewniając im cenne trzy punkty.

Obie drużyny zaprezentowały się z dobrej strony, choć żółte kartki leciały gęsto. K. Duda, M. Carbo i A. Uryga z Wisły Kraków, oraz J. Hlavica, M. Senic i D. Mikolajewski z Podbeskidzia zostali ukarani przez arbitra za swoje wystąpienia.

Sędzia nie musiał sięgać po czerwone kartki w tym starciu, co świadczyło o zaciętości, ale również fair play obu zespołów. Następne mecze dla Wisły to starcia z Pogonią Szczecin, Zagłębiem Sosnowiec oraz Lechią Gdańsk, natomiast Podbeskidzie zmierzy się z Arką Gdynia, Miedzią Legnica oraz Chrobrym Głogów.